1161

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
- مقالات

نیسان از نمونه اولیه یک خودروی بدون راننده پرده برداشت

بر اساس گزارش های رسیده، نیسان نمونه اولیه نخستین اتومبیل بدون راننده خود را بر اساس مدل Leaf ساخته و آزمایش این خودرو را نیز آغاز کرده است، آن هم نه به شکل خصوصی، بلکه در خیابان های شهری و بزرگراه های ژاپن.

در حقیقت می توان گفت نیسان قابلیت Piloted Drive خود، که بخشی از سیستم رانندگی هوشمند این شرکت به شمار می رود را روی خودروی Leaf نصب کرده و در حال آزمایش آن است.

اولین نسخه این قابلیت در سال ۲۰۱۶ روی محصولات سازنده نصب خواهد شد و خودرو با کمک آن می تواند بدون نیاز به کنترل راننده، در ترافیک سنگین بزرگراه به حرکت خود ادامه دهد.

شرکت ژاپنی تصمیم دارد تا سال ۲۰۱۸ امکان تعویض لاین خودکار را نیز به این سیستم اضافه کند و در سال ۲۰۲۰ هم قرار است سیستم قادر باشد بدون نیاز به دخالت انسانی از جاده ها و تقاطع ها عبور کرده و به مقصد برسد.

نیسان برای راه اندازی این سیستم از فناوری های متنوعی استفاده کرده که از جمله آنها می توان به اسکنر لیزری، دوربین، چیپ کامپیوتری، رادار و موارد دیگر اشاره کرد.

طرز کار سیستم نیز به این شکل است که خودرو با استفاده از ۸ دوربین که نمای ۳۶۰ درجه دارند، یک اسکن ۳ بعدی از محیط اطراف تهیه می کند تا فاصله و محل اشیای پیرامون را تشخیص داده و از برخورد با انها اجتناب نماید.

در پایان لازم است اشاره کنیم خودروساز ژاپنی پیشتر هم از یک خودروی مفهومی برقی پرده برداشته بود که از جمله قابلیت های آن می توان به رانندگی خودکار و ارائه پیشنهاد رستوران برای صرف غذا اشاره کرد.

نیسان از نمونه اولیه یک خودروی بدون راننده پرده برداشت