1187

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
- مقالات

استاندارد اینترنتی SHA1 مایکروسافت از کار خواهد افتاد

یکی از هر چهار سایت اینترنتی رمزگذاری شده هنوز هم گواهینامه‌های امنیتی ضعیف را مورد استفاده قرار می‌دهد و مایکروسافت قصد دارد این قضیه را در دست بگیرد تا مشکل مذکور برطرف شود.

از آنجایی که حجم حملات اینترنتی این روزها به اوج خود رسیده است، غول نرم‌افزاری جهان روی وبلاگ رسمی خود اعلام کرد که به زودی اقداماتی را انجام می‌دهد تا امنیتی بیشتری در این زمینه برقرار شود.

مایکروسافت روی وبلاگ خود نوشت ضرب‌العجل مربوط به تمام گواهینامه‌های امنیتی مرتبط با استاندارد قدیمی SHA1 را ژوئن ۲۰۱۶ قرار داده است تا از آن تاریخ به بعد این استاندارد به کار خود پایان دهد.

این مسئله به آن معنی خواهد بود که تمام سایت‌های اینترنتی که گواهینامه‌های امنیتی قدیمی را مورد استفاده قرار می‌دهند از ژوئن ۲۰۱۶ به بعد غیرقابل دسترس خواهند شد یا دسترسی به آنها مشکل می‌شود. البته این اتفاق فقط در شرایطی می‌افتد که کاربران بخواهند با مرورگر اینترنتی جدید سایت‌های مذکور را باز کنند.

«کایل پفلاگ» مدیر برنامه‌نویسی در گروه مرورگر اینترنتی Edge مایکروسافت اعلام کرد که این شرکت همکاری‌های خود را با دیگر تولیدکنندگان مرورگرهای اینترنتی ادامه می‌دهد تا بتواند این ضرب‌العجل را در آنها هم اعمال کند و از این طریق تا تابستان بعدی به فعالیت استاندارد SHA1 خاتمه دهد.

شرکت موزیلا که مرورگر اینترنتی فایرفاکس را تولید می‌کند ماه گذشته اعلام کرده بود که از ژوئیه ۲۰۱۶ به پشتیبانی از گواهینامه‌های قدیمی مبتنی بر استاندارد SHA1 پایان می‌دهد.

این روزها شرکت‌های تولیدکننده مرورگرهای اینترنتی در مورد الگوریتم‌های امنیتی برای رمزگذاری محتویات سایت‌ها نگرانی زیادی دارند و از این طریق می‌کوشند خود را در مقابل انواع حملات سایبری مقاوم کنند.

استاندارد اینترنتی SHA1 مایکروسافت از کار خواهد افتاد