1238

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
- مقالات

نسخه اندرویدی گوگل کروم به قابلیت Safe Browsing مجهز می‌شود

سال‌ها است که قابلیت Safe Browsing کروم، امنیت بسیاری از کاربران را تامین کرده است. این قابلیت تا به حال کاربران را در مقابل نرم افزار‌های ناخواسته، بدافزارها و سایت‌های فیشینگ محافظت کرده است که حال گوگل اعلام کرده که نسخه‌ی اندرویدی کروم این قابلیت را نیز دریافت خواهد کرد.

gsmarena 002 be292

قابلیت Safe Browsing برای نسخه‌ی اندرویدی کروم جزو سرویس‌های گوگل پلی محسوب می‌شود که با نسخه‌ی ۸.۱ این سرویس ارائه خواهد شد. از آنجا که سرویس‌های گوگل پلی در کرنل اندروید تمامی دستگاه‌های اندرویدی جای گرفته، از این‌رو هر دستگاه‌ اندرویدی قادر به دریافت گوگل کرومِ مجهز به این قابلیت خواهد شد. تنها باید گوگل کروم خود را به نسخه‌ی ۴۶ بروز کرده و برای چک کردن وجود این قابلیت می‌توانید به مسیر Settings > Privacy مراجعه کنید. زمانی که گوگل کروم یک وب‌سایت آلوده به بدافزار را شناسایی کرد یک صفحه‌ی اخطار قرمز رنگ را نشان داده و به کاربر اطلاع می‌دهد که وب‌سایت قابل نمایش نخواهد بود. تیم طراحی گوگل کروم اعلام کرده که با ارائه‌ی این قابلیت، مصرف سی‌پی‌یو و حافظه‌ی رم به مینیموم خواهد رسید. 

تا به حال فروشگاه پلی استور بسیاری از نرم افزارهای دارای بدافزار را حذف کرده و مشکلات امنیتی را برطرف کرده است. به نظر می‌رسد گوگل با ارائه‌ی این قابلیت نیز قصد تامین امنیت کامل کاربران اندرویدی را دارد.

نسخه اندرویدی گوگل کروم به قابلیت Safe Browsing مجهز می‌شود