1278

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
- مقالات

تاکنون بیش از ۲۱۷ هزار نفر کمپین اعتراض به حذف درگاه هدفون از آیفون را امضا کرده اند

در حال حاضر آنقدر شایعه و خبر در این زمینه درز کرده که با اطمیمنان زیادی می توانیم بگوییم اپل تصمیم گرفته جم ۳.۵ میلی متری هدفون را از آیفون بعدی خود حذف و به جای آن، درگاه لایتنینگ یا فناوری بلوتوث را مورد استفاده قرار دهد.

شرکت ساکن کوپرتینو پیش از این نیز سابقه ایجاد تغییرات تعجب برانگیز در درگاه ها و استانداردهای ارتباطی ابزارهای خود را در پرونده دارد، این بار اما تغییر آنقدر بزرگ به نظر می رسد که کاربران از هم اکنون انتقادهای خود را آغاز کرده اند.

یکی از عمده ترین اعتراض ها به ایجاد پتیشن روی سایت Som of Us باز می گردد که تاکنون بیش از ۲۱۷ هزار نفر آن را امضا کرده اند. بر اساس آنچه در متن این اعتراض آمده، حذف این درگاه از آیفون می تواند به ایجاد کوهی از لوازم جانبی غیر قابل استفاده (زباله الکترونیکی) منجر گردد و لازم است یک کمپین بین المللی برای متوقف کردن آن ایجاد شود.

از سوی دیگر می دانیم که درگاه ۳.۵ میلی متری هدفون سالهای طولانی بدون تغییر باقی مانده و دیر یا زود لازم است اندازه آن مثل درگاه USB و حتی سیم کارت کوچکتر گردد.

با توجه به فاصله طولانی باقی مانده تا عرضه آیفون بعدی، در حال حاضر تنها می توانیم منتظر بمانیم تا مشخص شود در نهایت این اعتراضات هستند که به ثمر می نشینند یا اپل خواهد توانست این تغییر قابل توجه را در دنیای فناوری ایجاد نماید.

در پایان می توانید با استفاده از این لینک، پتیشن ایجاد شده برای مقابله با تصمیم اپل را مشاهده نمایید.


تاکنون بیش از ۲۱۷ هزار نفر کمپین اعتراض به حذف درگاه هدفون از آیفون را امضا کرده اند