1342

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
- مقالات

پردازند‌ه‌های جدیدی از سری اسکای لیک به زودی از راه خواهند رسید

اینتل این روزها در حال فتح قله‌های موفقیت در تولید و فروش پردازنده‌‌های کامپیوتری است و سری اسکای لیک پردازنده‌های اینتل با استقبال مناسب از سوی مصرف‌کنندگان روبرو شده است. اینتل با معرفی محصولات جدیدی از این خانواده قصد تکمیل این سری دارد
بر کسی پوشیده نیست که اینتل این روزها در عرصه‌ی پردازنده‌‌های کامپوتری حرف اول و آخر را می‌زند، این شرکت قصد دارد با معرفی محصولات جدید بهترین تجربه‌ی ممکن را به لپتاپ‌ها بیاورد. پردازنده‌های سری موبایل i7 اینتل با نام‌های i7-6770HQ، 6879HQ و 6970HQ به زودی در لپتاپ‌های متوسط و سطح بالای گیمینگ استفاده خواهد شد. این پردازنده‌ها به ترتیب با فرکانس‌های پایه‌ی ۲.۶، ۲.۷ و ۲.۸ گیگاهرتز کار می‌کنند. هر سه این پردازنده‌ها چهار هسته‌ای هستند و کش هشت مگابایتی برای آن‌ها درنظر گرفته شده است. محدوده‌ی قیمتی این پردازنده‌ها بین ۳۷۸ تا ۶۲۳ دلار خواهد بود. هم اکنون مدل i7-6820 این سری با فرکانس پایه ۲.۷ گیگاهرتزی کار می‌کند و ۸ مگابایت نیز حافظه کش دارد.

اینتل پردازنده‌های i5 موبایل را نیز فراموش نکرده است و با ارائه‌ی 6350HQ نسل قبلی را ارتقا بخشیده به طوری که اینبار شاهد پردازنده‌ای چهار هسته‌ای هستیم. این پردازنده‌ی جدید ۶ مگابایت حافظه‌ی کش دارد و فرکانس پایه‌ی آن روی ۲.۳ گیگاهرتز تنظیم شده است. اینتل با معرفی این پردازنده‌ی جدید در حقیقت میان‌رده‌ای قوی را به لیست پردازنده‌های موبایل خود افزوده است.

پردازنده‌های بسیار کم مصرف اینتل نیز از این موج جدید بی بهره نبوده‌اند. پردازنده‌ی پنتیوم N3710 یک پردازنده‌ی ۴ هسته‌ای با فرکانس پایه‌ی ۲.۵۶ گیگاهرتز است. قیمت درنظر گرفته شده برای این عضو جدید ۱۶۱ دلار است. اینتل در راستای تقویت این بخش از پردازنده‌های خود سه عضو جدید از سری سلرون را نیز به میدان آورده است. دو پردازنده‌ی سلرون N3010 و N3060‌ دو هسته‌ای هستند این درحالی است که پردازنده‌ی N3160 به ۴ هسته مجهز شده است. دو مدل N3010 و N3160 با حداکثر فرکانس پایه‌ی ۲.۲۴ گیگاهرتز و N3060 با کمی افزایش و با ۲.۴۸ گیگاهرتز عرضه می‌شوند.

پردازنده‌های کم مصرف دسکتاپی که اینتل ۳ ماه پیش معرفی کرد با این که بخشی از سری اسکای لیک به شمار نمی‌آیند ولی با پیشرفت‌هایی همراه بوده‌اند. پردازنده‌های دسکتاپ جدیدی از خانواده‌های سلرون و پنتیوم لیست پردازنده‌های ارزان قیمت اینتل را تکمیل کردند. پردازنده‌ی پنتیوم J3710 با حداثر فرکانس پایه‌ی ۲.۶۴ گیگاهرتز برچسب قیمت ۱۶۱ دلاری خواهد داشت (این پردازنده در حقیقت نسخه‌ی سریع‌تر پردازنده‌ی موجود N3700 است). ۵ عضو جدید نیز در خانواده‌ی سلرون‌های دسکتاپ به چشم می‌خورد.

زئون‌های جدید اسکای لیک برای ورک استیشن‌های موبایل با سه عضو جدید همراه می‌شوند. بهترین مدل از این سه عضو جدید E3-1575M v5 است که با فرکانس پایه سه گیگاهرتزی چیزی در حدود ۱۲۰۰ دلار قیمت دارد. دو مدل دیگر که به مراتب ارزان‌تر هستند با نام‌های E3-1515M v5 و E31545-m v5 شناخته می‌شوند. این دو مدل در مشخصات تقریبا مشابه مدل 1575M هستند با این تفاوت که فرکانس‌‌های پایه‌ی ۲.۸ و ۲.۹ گیگاهرتزی دارند. پردازنده‌های زئون برای بازی یا کامپوترهایی با مصارف عادی ساخته نشده‌اند بلکه به دلیل برخورداری از ویژگی‌های خاص بیشتر برای کارهای محاسباتی استفاده می‌شوند. شرکت‌های سازنده‌ی لپتاپ و دیگر سازندگان سیستم‌های کامپیوتری مشتاق هستند تا هر چه سریع‌تر از این اعضای جدید استفاده کنند ولی فعلا باید کمی صبر پیشه کنند.

پردازند‌ه‌های جدیدی از سری اسکای لیک به زودی از راه خواهند رسید