1355

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
- مقالات

سنگاپور سریعترین و ایران و عربستان کندترین اینترنت 4 جی را دارند

در حالی که کمپانی‌های مشهور سودای راه‌اندازی شبکه 5G را در سر می‌پرورانند، همچنان کاربران زیادی از اینترنت نسل سوم و چهارم (3G, 4G) استفاده می‌کنند. OpenSignal گزارش جدیدی را از وضعیت شبکه‌ی LTE در کشورهای مختلف منتشر کرده است.

 چند وقتی است استفاده از اینترنت ۴ جی در کشور ما نیز رواج پیدا کرده و اپراتورهای رایتل، همراه اول و ایرانسل، شبکه‌ی خود را به نسل سوم و چهارم ارتقاء داده‌اند. در همین راستا شاید اطلاع از میزان سرعت یا نحوه‌ی پوشش این شبکه در کشورهای مختلف برای شما جذاب باشد. موسسه OpenSignal در آخرین گزارش خود از سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۵ وضعیت اینترنت ۴ جی آمریکا را از نظر پوشش و آنتن‌دهی در جایگاه هفتم و از نظر سرعت در رتبه‌ی ۵۵ دنیا اعلام می‌کند و آمریکا را جزو کشورهایی قرار می‌دهد که نیاز به بهبود وضعیت خود دارند. متوسط سرعت شبکه در بین ۵ اپرتور برتر آمریکا شامل AT&T، اسپرینت، تی‌موبایل، US Cellular و ورایزن به ۱۰ مگابیت در ثانیه می‌رسد که ۸۱ درصد از این کشور را تحت پوشش خود قرار داده‌اند.

از این نظر اپراتورهای آمریکایی در کنار اپراتورهای قطری و کویتی قرار می‌گیرند. اما نکته‌ی قابل توجه اینجاست که سنگاپور با ۳۷ مگابیت در ثانیه سریع‌ترین سرعت شبکه‌ی ۴ جی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد ولی از نظر میزان پوشش در جایگاه ششم قرار دارد. از طرف دیگر کره‌ی جنوبی ۹۷ درصد کشور خود را تحت پوشش شبکه‌ی ۴ جی قرار داده و از نظر میزان سرعت با ۲۷ مگابیت در ثانیه جایگاه پنجم جدول را از آن خود کرده است.

مطابق انتظار ایران، عربستان سعودی و کاستاریکا با متوسط سرعت ۳ مگابیت در ثانیه جزو بدترین کشورها از نظر سرعت اینترنت ۴ جی قرار گرفته‌اند و سریلانکا با پوشش ۳۹ درصدی کمترین میزان پوشش را در بین کشورهای دیگر دارد.

اُپِن‌سیگنالبرای ارائه گزارش خود از ۳۵۷ هزار و ۹۲۴ کاربر ثبت شده در اپلیکیشن OpenSignal به عنوان جامعه‌ی آماری استفاده کرده است.

سنگاپور سریعترین و ایران و عربستان کندترین اینترنت 4 جی را دارند