1356

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
- مقالات

واتس اپ تحت وب اکنون از مرورگر مایکروسافت اِج و اینترنت اکسپلورر پشتیبانی می کند

واتس اپ یک نرم افزار پیام رسان محبوب است که اخیرا یک نسخه از نرم افزار ارائه شده که تحت وب است و کاربران می توانند از طریق رایانه خود نیز به آن دسترسی داشته باشند. واتس اپ تحت وب تا به این لحظه از مرورگر های خاصی پشتیبانی می کرده است که متاسفانه مرورگر های مایکروسافت در لیست این مرورگر های پشتیبانی شده قرار نداشته اند.

یکی از دلایلی که باعث می شد کاربران علارغم علاقه ای که به مرورگر های اینترنت اکسپلورر و مایکروسافت اِج دارند، از این مرورگر ها استفاده نکنند این بوده که پیام رسان محبوب واتس اپ از این دو مرورگر پشتیبانی نمی کرده است. پیش تر یک ترفند قرار داده شد که به کمک آن می توانستید به نسخه تحت وب پیام رسان واتس اپ در مروگر مایکروسافت اِج دسترسی داشته باشید اما این روش طولانی و خسته کننده است. مایکروسافت پیش تر اعلام کرده بود که با تیم مهندسی واتس اپ در حال مذاکره است و آن ها سعی می کنند که پشتیبانی واتس اپ از مرورگر های مایکروسافت اِج و اینترنت اکسپلورر را اضافه کنند.

حال پس از گذشت چند ماه از عرضه رسمی ویندوز ۱۰ و مرورگر مایکروسافت اِج، بالاخره واتس اپ دو مرورگر اینترنت اکسپلورر و مایکروسافت اِج را در لیست مرورگر های پشتیبانی شده توسط نسخه تحت وب واتس اپ قرار داده و اکنون کاربرانی که از این دو مرورگر استفاده می کنند می توانند بدون هیچ گونه ترفند خاصی به نسخه تحت وب این پیام رسان محبوب دسترسی داشته باشند. نسخه تحت وب واتس اپ برای افرادی که بیشتر اوقات خود را پشت رایانه می گذرانند بسیار کاربردی است و دیگر نیازی نیست که برای پاسخ دادن به پیام خاصی به گوشی خود مراجعه کنند.

Screenshot (43)

برای استفاده از این قابلیت کافیست در یکی از مرورگر های اُپرا، گوگل کروم، فایرفاکس، سافاری، اینترنت اکسپلورر و یا مایکروسافت اِج به این وب سایتمراجعه کنید. هنگام باز کردن وب سایت یک کد QR به شما نشان داده می شود که نیاز دارد توسط گوشی اسکن شود، برای اسکن کد توسط گوشی وارد اپلیکیشن واتس اپ شوید و سپس منو را باز کرده و گزینه WhatsApp Web را انتخاب کنید، پس از انتخاب این گزینه دوربین گوشی خود را در مقابل کدی که در مرورگر نشان داده شده بگیرید تا به صورت خودکار به نسخه تحت وب واتس اپ هدایت شوید.

واتس اپ تحت وب اکنون از مرورگر مایکروسافت اِج و اینترنت اکسپلورر پشتیبانی می کند