1458

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
- مقالات

گوگل به عمر لانچر کروم اپ خاتمه می بخشد

گوگل قصد دارد توسعه و عرضه لانچر «کروم اپ» برای پلتفرم های ویندوز، OS X و لینوکس را متوقف نماید؛ محصولی که شاید بسیاری از شما حتی نام آن را هم تا به امروز نشنیده و توجه چندانی به آن نکرده باشید.

لانچر یاد شده در اصل آیکُنی است که می تواند در تسکبار کامپیوترهای ویندوزی یا داک سیستم های مک اپل نشسته و به کاربر اجازه دهد بسیار سریع به اپلیکیشن های مبتنی بر وب کروم دسترسی داشته باشد. در این بین می بایست یادآور شویم هدف از توسعه ی چنین محصولی در ابتدای کار از بین بردن مرز میان اپ های مقیم دسکتاپ و اپ های تحت وب بوده است.

اما حالا گوگل می گوید بیشتر کاربران ترجیح می دهند مستقیماً از طریق خود مرورگر کروم این شرکت و بدون هیچ واسطه ای به سراغ اپلیکیشن های توسعه یافته اش بر بستر وب بروند و دیگر کمتر کسی از لانچر یاد شده استفاده می نماید. البته این لانچر در پلتفرم Chrome OS برند ساکن مانتین ویو پا بر جا باقی خواهد ماند، زیرا نقشی اساسی را در رابط کاربری این پلتفرم ایفا می نماید.

طبق اعلام رسمی که صورت پذیرفته لانچر مورد بحث طی چند ماه آینده از مرورگر کروم هم کنار گذاشته می شود و گوگل دیگر آن را به صورت پیش فرض به همراه این مرورگر عرضه نخواهد کرد و در نهایت اندکی بعد و در ماه جولای ابزار یاد شده به صورت کامل از دسترس کلیه کاربران خارج می شود.

گفتنی است علاوه بر عدم استفاده ی افراد از لانچر کروم اپ، یکی دیگر از دلایل کنار گذاشته شدن آن هم ساده سازی و سبک کردن مرورگر کروم بوده است؛ محصولی که این روزها به خاطر سنگین بودن بیش از حد و کند بودنش مورد انتقاد بسیاری از کاربران قرار دارد.

گوگل به عمر لانچر کروم اپ خاتمه می بخشد