1459

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
- مقالات

اپلیکیشن کروم‌کست به گوگل کست تغییر نام می‌دهد

گوگل تصمیم دارد اقدامی کوچک اما معنی‌دار انجام دهد. بر این اساس این غول تکنولوژی نام اپلیکیشن کروم‌کست (Chromecast) را به گوگل کست (Google Cast) تغییر می‌دهد.

گوگل در نظر دارد تا نام اپلیکیشن کروم‌کست را به‌گوگل کست تغییر دهد که اقدام عاقلانه‌ای به‌نظر می‌رسد و کاربران با شنیدن نام جدید، نسبت به‌گذشته بیشتر می‌توانند از طریق نام با عملکرد این برنامه آشنا شوند.

این موضوع در جریان معرفی تلویزیون Vizio و اسپیکر‌های آن اعلام می‌شود و اپلیکیشن گوگل کست درون آن‌ها وجود خواهد داشت. این درحالی است که تلویزیون‌های فعلی بسیار پیشرفته هستند و از قابلیت‌هایی نظیر Cast بهره می‌برند و البته برای ارایه این ویژگی نیز از کروم‌کست استفاده نمی‌کنند. با این اوصاف نیازی نیست که دیگر نام "کروم" در اپلیکیشن کروم‌کست باقی بماند. با وجود اینکه "گوگل کست" تلفظ نسبتا دشواری نسبت به "کروم‌کست" دارد اما این نام جدید باعث می‌شود که عملکرد اپلیکیشن، هرچه بیشتر از طریق نام آن مشخص باشد. گفتنی است که کاربران از طریق گوگل کست می‌توانند محتوای مناسب و مورد نظرشان را برای مشاهده یا گوش‌دادن، پیدا کنند.

البته اپلیکیشن مذکور فعلا در اپل استور و پلی‌استور بروزرسانی جدیدی را دریافت نکرده است اما به‌نظر می‌رسد که در طول هفته‌های جاری شاهد آپدیتی برای آن باشیم که در جریان آن، نام اپلیکیشن مذکور تغییر خواهد یافت. با این حال فعلا انتظار تغییرات دیگری را در آن نداریم.

اپلیکیشن کروم‌کست به گوگل کست تغییر نام می‌دهد