1472

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
- مقالات

فروش شارپ به فاکسکان با مبلغ ۴ میلیارد دلار نهایی شد

امروزه خرید شرکت‌های بزرگ و کوچک توسط سایر کمپانی‌ها به امری عادی مبدل شده است. در این میان شرکت چینی فاکس‌کان که بزرگترین تولیدکننده محصولات اپل از جمله آیفون است قصد دارد شرکت ژاپنی شارپ را با قراردادی به ارزش ۴/۳ میلیارد دلار خریداری کند.

بنا به اعلام خبرگزاری رویترز، شارپ و فاکس‌کان در طول هفته آینده، قراردادی را به امضا خواهند رساند که طی آن فاکس‌کان قصد دارد شرکت تولیدات لوازم الکترونیکی ژاپنی (شارپ) را بخرد.

بنا به گزارش Nihon Keizai Shimbun، دو شرکت یاد شده در روز پنج شنبه ملاقاتی با یکدیگر خواهند داشت که در آن قرارداد مورد بحث تایید و روز بعد نیز به صورت رسمی امضا خواهد شد.

شارپ و فاکس‌کان فعلا درباره‌ی این قرارداد اظهار نظری نکرده‌اند.

منبع این خبر همچنین اعلام کرده که فاکس‌کان هم اکنون به عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ چین است که حالا پیشنهاد قبلی ۴/۳ میلیارد دلاری (۴۸۹ میلیارد ین) خود را کاهش داده چرا که اخیرا شارپ با مشکلاتی مواجه شده و این رقم ۱۰۰ میلیارد ین کاهش یافته و به ۳/۴ میلیارد دلار رسیده است.

منابع قبلی نیز در این باره به رویترز اعلام کرده بودند که فاکسکان به دنبال آن است که قیمت خرید را تا جایی که امکان دارد کاهش دهد و قیمت جدید مد نظرش را در قرارداد اعمال کند.

این دو کمپانی به تاریخ امضای قرارداد اواخر ماه میلادی جاری نزدیک می‌شوند اما فاکس‌کان همه تلاشش را به کار بسته تا بتواند همانطور که اشاره شد مبلغ کمتری را بابت خرید شارپ صرف کند.

این رویداد در واقع بزرگترین خرید یک شرکت خارجی از صنایع تکنولوژیک ژاپن به شمار می‌آید. در واقع شرکت ژاپنی یاد شده برای رفع کسری بودجه‌ها دست به این کار زده و قطعا با امضای قرارداد مشکلات این شرکت حل خواهد شد. با انجام این خرید موقعیت فاکس‌کان هم به عنوان بزرگترین شرکت همکار اپل در تولید محصولاتش بهتر خواهد شد چراکه با ارائه صفحه نمایش‌های کم مصرف OLED توسط شارپ تا سال ۲۰۱۸‌، انتظار می‌رود اپل نیز از همین صفحات نمایش در محصولات آینده خود استفاده کند.

فروش شارپ به فاکسکان با مبلغ ۴ میلیارد دلار نهایی شد