1486

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
- مقالات

بیلد ۲۰۱۶: مایکروسافت اعلانیه‌های ویجت مانند اکشن‌سنتر ویندوز ۱۰ را رونمایی کرد

در روز اول یا نطق اصلی کنفرانس بیلد ۲۰۱۶، مایکروسافت برخی از تغییراتی که قرار است به اکشن‌سنتر ویندوز ۱۰ بیایند را معرفی کرد و اعلام کرد که این تغییرات به همراه به روز رسانی سالیانه ویندوز ۱۰ عرضه خواهند شد. اما حال در روز سوم کنفرانس، مایکروسافت از ویژگی‌های بیشتری در بخش اکشن‌سنتر ویندوز ۱۰ رونمایی کرده است که بسیار جالب به نظر می‌رسند. مایکروسافت امشب اعلانیه‌های ویجت مانند اکشن‌سنتر ویندوز ۱۰ را به نمایش گذاشت.

این اعلانیه‌ها همان‌طوری که در تصویر بالا نیز می‌بینید بسیار شبیه ویجت هستند (و از طرفی به ویجت‌های iOS و OS X شباهت دارند). به عنوان مثال اپلیکیشن آب و هوای مایکروسافت یا همان Weather اکنون می‌تواند وضعیت آب و هوا را در اکشن‌سنتر به صورت ویجت نمایش دهد و اگر بخواهید اطلاعات بیشتری را مشاهده کنید می‌توانید آن را گسترش دهید (مانند تصویر فوق). مایکروسافت علاوه بر این اعلانیه‌های جدید یکسری تغییر دیگر را در اکشن‌سنتر ویندوز ۱۰ اعمال کرده که در ادامه آن‌ها را می‌خوانید:

  • ویژگی‌هایی که نیازی ندارند توسعه دهنده هیچ تغییری در کد اپلیکیشن‌ها اعمال کند.
  • تصاویر شاخص
  • نمایش هویت اپلیکیشن
  • شکل جدید دکمه‌ی اکشن سنتر در نوار وظیفه ویندوز ۱۰
  • دارای قابلیت‌های بهتر و کارکرد آسان‌تر

هنوز به طور واضح مشخص نیست که این اعلانیه‌های ویجت مانند به ویندوز ۱۰ موبایل نیز خواهند آمد یا خیر، اما آن‌ها بر روی رایانه بسیار خوب و زیبا به نظر می‌رسند.

بیلد ۲۰۱۶: مایکروسافت اعلانیه‌های ویجت مانند اکشن‌سنتر ویندوز ۱۰ را رونمایی کرد