1511

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
- مقالات

تماس ویدئویی Skype به مرورگر اج می آید، بدون نیاز به پلاگین

تیم اسکایپ به تازگی خبری را منتشر کرده است که تماس ویدئویی اسکایپ برای اج خواهد آمد. بالاخره مایکروسافت تصمیم گرفت که اسکایپ از این به بعد هیچ گونه پلاگینی برای تماس web، نیاز نداشته باشد. این گونه، تماس ها طبیعی تر خواهند بود. به طور مشخص، این ویژگی اسکایپ درون اج با مرورگرهای ساخته شده توسط ORTC API قدرت می یابد که با Edge HTML نسخه ی ۱۳.۱۰۵۸۶ یا جدید تر می آیند. این مرورگر در ویندوز ۱۰ نسخه ی ۱۵۱۱ یا بالاتر، کار خود را انجام می دهد.

اگر تا به حال این عبارت را نشنیده اید، ORTC مخفف Object-Real Time Communication است و توسط کنسرسیوم شبکه ی جهانی وب (همان www) آماده شده است. این آماده سازی برای فعال کردن تماس ها و چت های ویدئویی و اشتراک گذاری فایل در مرورگرها بدون نیاز به پلاگین صورت گرفته است.

تجربه ی استفاده از این ویژگی ها را می توانید با راه اندازی اسکایپ برای  Outlook.com ,Office Online ،OneDrive و Web کسب کنید. یعنی شما می توانید مکالمات مستقیم خود را از skype.com بگیرید، درحالیکه ایمیل های خود را در Outlook.com و عکس ها را در OneDrive چک می کنید. هیچ کدام از این ها برای شروع تماس های ویدئویی real-time، در زمانی که شما از مرورگر اج استفاده می کنید، به پلاگین نیاز نخواهند داشت. پیش نمایش این ویژگی با وارد شدن در Skype for Web نشان داده می شود.

همچنین مایکروسافت در تلاش است که اسکایپ در اپ Office Online، که شامل Word, PowerPoint, OneNoteو Excel می شود، راه اندازی شود.

تماس ویدئویی Skype به مرورگر اج می آید، بدون نیاز به پلاگین