1535

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
- مقالات

مجموع درآمد مایکروسافت از مرز ۱ تریلیون دلار گذشت

درآمد شرکت مایکروسافت در سه ماهه گذشته بیش از ۲۰ میلیارد دلار بود و ردموندی‌ها یک فصل پر بار دیگر را با موفقیت پشت سر گذاشتند. اما این همه‌ی ماجرا نیست! چرا که سه ماهه گذشته برای مایکروسافت یک اتفاق مهم دیگر را نیز به همراه داشت؛ بالاخره میزان کل درآمد این شرکت از زمان تاسیس تا به امروز، مرز ۱ تریلیون دلار را رد کرد و جِف رِیفمن، مشاور تکنولوژی، طی گزارشی جامع این موضوع را اعلام کرده است.

در گزارش جامعی که جِف رِیفمن منتشر کرده، گفته شده است که میزان کل درآمد مایکروسافت در سه ماهی که گذشت از مرز ۱ تریلیون دلار عبور کرد. توجه داشته باشید همان‌طوری که در ابتدا نیز گفته شد این میزان کل درآمدی است که این شرکت توانسته از زمان تاسیس تا به امروز کسب کند. البته مایکروسافت در این زمینه کمی از رقیب دیرینه کوپرتینو نشینش عقب است، زیرا درآمد کل شرکت اپل سال گذشته به ۱ تریلیون دلار رسید. اما در آن سوی ماجرا، وقتی بحث سود خالص به میان می‌آید، مایکروسافت عملکرد بهتری را از خود نشان می‌دهد. شرکت اپل در کل توانسته از این درآمد ۱ تریلیون دلاری در حدود ۲۶۱.۶ میلیارد دلار سود خالص کسب کند اما مایکروسافت به میزان ۲۶۵.۲ میلیارد دلار سود خالص را کسب کرده است.

آمازون و گوگل شرکت‌هایی به نسبت جوان‌تر از مایکروسافت و اپل هستند و هنوز میزان کل درآمد آن‌ها به ۱ تریلیون دلار نرسیده و تا به امروز موفق شده‌اند تنها نیمی از این راه را بپیمایند. شرکت آمازون تا به امروز توانسته ۵۴۵ میلیارد دلار درآمد کسب کند و از این مقدار تنها ۳.۳۱ میلیارد دلار آن سود خالص بوده است (در کل میزان سود خالصی که آمازون از درآمدش دارد ناچیز است). شرکت گوگل نیز توانسته به طور کلی ۴۱۷.۳ میلیارد دلار درآمد داشته باشد و از این مقدار، ۹۶.۳ میلیارد دلار آن سود خالص بوده است.

مجموع درآمد مایکروسافت از مرز ۱ تریلیون دلار گذشت