1550

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
- مقالات

دستیار صوتی هوشمند Google Assistant با قابلیت پاسخگویی به کاربر، جایگزین Google Now شد

دستیارهای صوتی هوشمند این روزها یکی از مهم‌ترین عناصر کمپانی‌های بزرگ برای جذب کاربران به سمت پلتفرم‌های موبایل شده است. غول جستجو با در اختیار داشتن Google Now و دانش مهندسی در زمینه‌ی هوش مصنوعی، در جریان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگانش سیستم صوتی هوشمند خود را با اضافه کردن قابلیت مکالمه‌ی دوطرفه تحت عنوان Google Assistant معرفی کرد

با توسعه‌ی روز افزون سیستم‌عامل اندروید و سرویس‌های اینترنتی گوگل، این کمپانی دستیار هوشمندی را نیز برای سرویس‌های خود توسعه داده که Google Now نام دارد. در صورت استفاده از انواع سرویس‌های گوگل که از این سرویس پشتیبانی می‌کنند، می‌توان با ذکر عبارت Ok Google دستورات صوتی خود را برای انجام وظایف مختلف توسط گوشی‌هوشمند اندرویدی یا سرویس‌های گوگل به خدمت گرفت.

با توجه به اینکه گوگل از دانش مهندسی بالایی در زمینه ی هوش مصنوعی برخوردار است، در کنفرانس توسعه‌دهندگان این کمپانی که دقایقی پیش در سن فرانسیسکوی آمریکا آغاز شده، شاهد معرفی قابلیت‌های بیشتری تحت این دستیار صوتی هوشمند بودیم. گوگل در نظر دارد تا دستیار صوتی خود را پیشرفته‌تر کرده و امکان تعامل دو طرفه با آن را بصورت طبیعی‌تری در اختیار کاربران قرار دهد؛ از این‌رو این سرویس از این پس با نام Google Assistant شناخته شده و می‌توان در صورت صدور دستورات صوتی، شاهد مکالمات دوطرفه با این دستیار نیز بود.

البته گوگل اولین کمپانی نیست که امکان پاسخگویی صوتی به کاربر را از طریق سیستم صوتی هوشمندش ارائه می‌کند و پیش از این سرویس‌های ارائه شده توسط اپل، آمازون و مایکروسافت از چنین ویژگی برخوردار بودند. براساس اطلاعات ارائه شده فیس‌بوک نیز در حال کار روی سیستم هوش مصنوعی خود است که قادر است با به خدمت گرفتن چت‌بات‌ها به سوالات کاربران پاسخ دهد.

از دیگر برنامه‌های گوگل باید به پشتیبانی از این سرویس در ابزارهای مختلفی اشاره کرد که امکان استفاده از آن در خودرو، منزل و گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی را امکان‌پذیر خواهد کرد.

دستیار صوتی هوشمند Google Assistant با قابلیت پاسخگویی به کاربر، جایگزین Google Now شد