1726

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
- مقالات

زاکربرگ با فروش 95 میلیون دلار از سهامش در فیسبوک، گام اول برای تحقق قول خود را برداشت

بنابر مستندات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیسبوک اخیراً بخش کوچکی از سهام خود در این شرکت، معادل 768 هزار سهم را در ماه جاری میلادی به فروش رسانده است که ارزشی برابر با 95 میلیون دلار دارد. زاکربرگ برای این مبادله از بند 10b5-1 قوانین کمیسیون مورد اشاره استفاده کرده که امکان برنامه ریزی زودتر از موعد فروش در جهت برطرف نمودن مشکلات احتمالی به هنگام مبادله را فراهم می آورد.

فروش سهام زاکربرگ صرفاً در جهت نقد کردن دارایی های وی نبوده و در مستندات آمده که این حرکت، در راستای تحقق بخشی از برنامه مدیرعامل فیسبوک برای «بخشیدن یا هزینه کردن 99 درصد از دارایی اش» روی کمپانی های فعال در زمینه های «آموزشی، درمان بیماری ها، متصل نمودن مردم به یکدیگر و ساخت جوامع مستحکم» به انجام رسیده است.

زاکربرگ و همسر وی، بعد از تولد اولین فرزندشان در ماه دسامبر از برنامه خود برای حمایت از کمپانی های مورد اشاره رونمایی کردند. زاکربرگ در آن زمان گفت که هدفش از این تصمیم «بالا بردن پتانسیل های انسانی و فراهم آوردن شرایطی برابر برای کودکان نسل بعد» بوده است.

بعد از اعلام رسمی برنامه زاکربرگ، این اولین باری به شمار می رود که وی بخشی از سهام خود را فروخته است. ناگفته نماند او پیش تر اعلام کرده بود که میزان کمک های مالی خود را به یک میلیارد دلار در هر سال، تا سه سال آینده محدود خواهد کرد. بنابراین فروش اخیر وی، تنها یکی از مبادله هایی بوده که در آینده نزدیک از طرف وی شاهد خواهیم بود.

باید افزود که در حال حاضر مشخص نیست 95 میلیون دلار مورد اشاره در راستی چه هدفی مورد استفاده قرار خواهد گرفت و سخنگویان فیسبوک هم از ارائه اطلاعات بیشتر سر باز می زنند.

زاکربرگ با فروش 95 میلیون دلار از سهامش در فیسبوک، گام اول برای تحقق قول خود را برداشت