1748

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
- مقالات

گوگل از بهبود عمر باتری در نسخه های جدید مرورگر کروم می گوید

درست همانطور که مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت به دلیل عملکرد ضعیف خود بارها طی سالیان گذشته مورد شماتت قرار گرفت، مرورگر کروم گوگل هم از لحاظ سرعت پایین و مصرف بیش از حد باتری لپتاپ مورد نقدهای فراوان قرار گرفته است. با این حال، گوگل طی تمام این سالها در تلاش بوده تا عمر باتری هنگام استفاده از مرورگر کروم را افزایش دهد و مقایسه ای ساده، موفقیت اهالی مانتین ویو در این زمینه را نمایش می دهد.

گوگل اخیراً در بلاگ خود ویدیویی منتشر کرده که بهبودهای کروم از منظر بهینه سازی مصرف انرژی را روی دو لپتاپ یکسان به نمایش می گذارد. در این ویدیو می توان دید که نسخه 53 کروم تا چه حد نسبت به نسخه 46 مرورگر که سال پیش عرضه گشت دچار بهبوده شده است. گوگل مدعی شده که آخرین ورژن کروم می توان ویدیوها را از وب سایت هایی نظیر Vimeo پخش کند و با افزودن 2 ساعت و 12 دقیقه به عمر باتری، امکان تماشای 10 ساعت و 39 دقیقه محتوی را به ارمغان آورد.

با این حال، بدیهی است که کاربران کروم از این مرورگر صرفاً برای تماشا محتویات ویدیویی استفاده نمی کنند؛ بنابراین گوگل همچنین مصرف انرژی هنگام وبگردی را هم بهینه کرده و حالا کروم روی مک، تا 33 درصد انرژی کمتری مصرف می کند.

در نهایت، مرورگر همواره یکی از نرم افزارهایی بوده که انتخاب آن کاملا به سلایق کاربران بستگی دارد؛ اما اگر شما هم از کاربران کروم گوگل هستید مطمئناً آپدیت اخیر و آپدیت های بعدی این مرورگر بسیاری از مشکلات چند سال اخیر را برایتان برطرف خواهد کرد و می توانید زمان بیشتری به وب گردی اختصاص دهید.

گوگل از بهبود عمر باتری در نسخه های جدید مرورگر کروم می گوید