1781

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
- مقالات

دست اپل از حوزه رسانه کوتاه ماند؛ AT&T خریدار نهایی تایم وارنر است

کمپانی معظم AT&T برای سلطه بیشتر در حوزه مخابرات و رسانه، چند وقتیست که شرکت «تایم وارنر» را هدف گرفته. بنابراین احتمال دارد قبل از پخش قسمت بعدیWestworld مالک مجموعه های HBO, CNN, Hulu, DC Entertainment و Warner Bros Pictures و بسیاری دیگر تغییر کند.

گفتنی است طی چند سال اخیر، تقریباً تمامی شرکت های متمول ایالات متحده به فکر خرید Time Warner افتاده بودند. در این میان اپل و فاکس نیز در میان خریداران بالقوه به شمار می روند، و از آنجا که تایم وارنر پیشنهاد 80 میلیارد دلاری فاکس را رد کرده، انتظار می رود قرارداد نهایی با رقمی بالاتر از آن منعقد گردد.

بسیاری از شرکت های حوزه رسانه با هدف تقویت پایگاه خود و کسب مشتریان بیشتر، به خرید دیگر کمپانی ها اقدام کرده اند. با این حال از آنجا که AT&T سال گذشته DirecTV را به قیمت 49 میلیارد دلار خریداری نمود، به نظر نمی رسید به این زودی ها بتواند از عهده قرارداد چند ده میلیارد دلاری دیگری برآید.


در همین راستا منابع خبری بلومبرگ می گویند قیمت پیشنهادی AT&T برای خرید کمپانی تایم وارنر در حدود 86 میلیارد دلار است. قرارداد فوق بر اساس ارزش 110 دلاری برای هر سهم تنظیم شده و نیمی از آن به صورت نقد و نیمی دیگر به صورت سهام پرداخت می گردد.

همچنین رویترز نیز گزارش می دهد که توافقات اولیه در این زمینه بین AT&T و تایم وارنر حاصل شده، و احتمالاً اعلام رسمی این نقل و انتقال عظیم تا روز دوشنبه صورت خواهد گرفت.

با این حساب، تقریباً می توان مطمئن بود که اپل در راضی کردن هیئت مدیره تایم وارنر توفیقی حاصل نکرده، و باید به دنبال راهکار دیگری برای حضور فعال در حوزه رسانه باشد.

 

به روز رسانی:

قرارداد فوق از سوی هر دو کمپانی تأیید شده و AT&T و تایم وارنر روی رقم نهایی 85.4 میلیارد دلار به توافق رسیده اند. البته به خاطر قوانین سختگیرانه رگولاتوری آمریکا در این زمینه، هنوز تا نهایی شدن این نقل و انتقال راه درازی در پیش است.

دست اپل از حوزه رسانه کوتاه ماند؛ AT&T خریدار نهایی تایم وارنر است