1861

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
- مقالات

امکان جلوگیری از پخش خودکار ویدیو و تبلیغات در آپدیت بعدی مرورگر کروم

فرض کنید در وب به‌دنبال یک جفت کفش ورزشی خاص جستجو کرده‌اید؛ در این شرایط هیچ چیز به اندازه پخش خودکار ویدیوها و اگهی‌های صوتی و تصویری آزاردهنده نیست. برخی از وب‌سایت‌ها در این زمینه نسبت به سایت‌های دیگر وضعیت بدتری دارند. به‌عنوان مثال وب‌سایت خبری سی‌ان‌ان ویدیوهایی با صدای خیلی زیاد به‌طور خودکار پخش می‌کند و این مورد برای اکثر کاربران بسیار آزاردهنده است. حال گوگل برای رفع این مشکل راه‌کاری در نظر دارد.

سرانجام گوگل در آپدیت بعدی مرورگر کروم قابلیتی اضافه خواهد کرد که با استفاده از آن می‌توان جلوی پخش خودکار ویدیو‌ها، صداها و تبلیغات را در وب‌سایت‌ها گرفت

این ویژگی در آپدیت بزرگ بعدی مرورگر گوگل کروم که احتمالاً نسخه ۶۴ خواهد بود، اضافه می‌شود. شایان ذکر است که به‌روزرسانی مورد بحث در ماه ژانویه منتشر خواهد شد. در این نسخه، قابلیت آزمایشی جلوگیری از پخش خودکار ویدیوها و تبلیغات که در برخی وب‌سایت‌های منتخب فعال است، به‌صورت عمومی و برای همه‌سایت‌ها در دسترس قرار خواهد گرفت. 

وب‌سایت کرومیوم یک پست اختصاصی در این رابطه منتشر کرده است که در ادامهُ بخشی از متن آن را با هم مرور می‌کنیم:

با انتشار نسخه‌ی ۶۴ گوگل کروم، قابلیت جدیدی به این مرورگر افزوده خواهد شد که می‌توان با استفاده از آن جلوی پخش خودکار صدا یا محتوای چندرسانه‌ای را گرفت. البته کاربران می‌توانند در صورت تمایل امکان پخش خودکار ویدیو و صوت را برای وب‌سایت‌های مورد نظر خود فعال کنند. 

همانطور که گفتیمُ این آپدیت در ماه ژانویه به‌طور عمومی منتشر خواهد شد و به همین دلیل نباید به این زودی‌ منتظر اضافه شدن قابلیت یادشده به مرورگر کروم باشیم.

.

امکان جلوگیری از پخش خودکار ویدیو و تبلیغات در آپدیت بعدی مرورگر کروم