6900

جزئیات وبلاگ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
1396/11/26 - مقالات

چگونه کلمات کلیدی را برای موفقیت در سئو on-page به کار ببریم؟

چگونه کلمات کلیدی را برای موفقیت در سئو on-page به کار ببریم؟


اخیرا یکی از مشتریان ما درباره طریقه استفاده از کلمات کلیدی در heading و subheading از ما سوال کرده است. آنها نگران بودند که شاید کلمات کلیدی را به اندازه کافی در تگ های عنوان به کار نبرده باشندو فکر می کنند که به کار بردن کلمات زیاد در تگ های عنوان باعث می شود شانس شان بهتر شود. آنها نیاز به یک توازن استاندارد در این کار دارند.
هنگامی که از استراتژی های به کار بردن کلمات کلیدی در تگ های عنوان سخن میگوییم باید بدانید که چند راهکار ساده برای استفاده از آن برای افزایش سئو on-pageمی توانیم استفاده کنیم :


شما باید فقط یک تگH1 در صفحه داشته باشید.
اگرچه ممکن است استفاده از تگ H1 به در سراسر صفحه به صورتی که در چشم باشد وسوسه انگیز باشد اما سعی کنید فقط از یک تگ H1 در صفحه خود استفاده کنید( تگ H1 چه کاربردی دارد؟ این تگ معمولا به عنوان, عنوان صفحه یا پست استفاده می شود و دارای بیشترین اهمیت در آن صفحه است. تگ های بعدی یعنی H2 ، H3 و ... نیز به ترتیب دارای اهمیت کمتری هستند).
از نظر چشم انداز سئو و بهینه سازی سایت ، مشکلی ندارد که چند تگ H1 در صفحه داشته باشید اما این کار برای کاربران خیلی مغشوش کننده است. برای مثال دو صفحه را در نظر بگیرید.یک صفحه دارای  یک تگ H1 با عنوان " آموزش سئو و بهینه سازی سایت " باشد و یک صفحه نیز دارای چندین تگ H1 با عنوان هایی از قبیل " آموزش سئو " ، " طراحی وب " و " برنامه نویسی " باشد. در صفحه اول همه چیز مشخص است اما در صفحه دوم گوگل و کاربر دچار مشکل می شوند که واقعا این صفحه درباره چه موضوعی است؟ فکر می کنیم که یک طراح سایت باید بکوشد که قالب یک صفحه به صورتی باشد که کاربر و روبات موتور های جستجو هنگام خواندن صفحه به راحتی متوجه شوند که آن صفحه درباره چه مطلبی است و این کار فقط با استفاده از یک تگ H1 انجام می شود.
از دید یک کاربر ، تگ H1 به عنوان تایتل یک صفحه به کار می رود. اگر صفحه شما شامل چندین تگ H1 باشد به صورت سهوی ذهن کاربران را مغشوش می کنید و گوگل نیز اهمیت آن صفحه را بین عبارات درون تگ ها تقسیم می کند.پس سعی کنید درون صفحه یک تگ H1 برای عنوان اصلی داشته باشید و برای عنوان های کم اهمیت تر از تگ H2 استفاده نمایید.

هدف خود را قبل از به کار بردن کلمه کلیدی در تگ H1 ، کاربر در نظر بگیرید.
سعی کنید حتما هنگام استفاده از تگ H1 کلمه کلیدی خود را در آن به کار ببرید تا خواننده گان و موتور های جستجو هدف صفحه شما را دریابند. به هرحال یکی از گرایش های بزرگ سئو در این سال " ابتدا کاربران " است. اگر فکر می کنید استفاده از کلمه کلیدی در تگ H1 کاری بی فایده و یا ناپسند است باید تجدید نظر فرمایید. همیشه این را در ذهن خود در نظر بگیرید که هر کسی که از صفحه شما بازدید می کند ابتدا عنوان صفحه را می بیند بنابراین یکی از مهم ترین قسمت هایی که باید کلمه کلیدی خود را استفاده کنید تگ H1  است.


کلمه کلیدی که در تگ H1 استفاده می کنید باید با کلمه کلیدی تایتل و یا آدرس صفحه فرق کند.
تنوع چاشنی زندگی است ، حتی در کلمات کلیدی.کلمه ی کلیدی که در تگ H1 استفاده کرده اید باید کمی با کلمه کلیدی استفاده شده در عنوان صفحه یا آدرس صفحه فرق کند.


بر روی عباراتی تمرکز کنید که به شما رتبه های بهتری بدهند.
یک بار دیگر تکرار میکنیم که شعار خود را " ابتدا کاربران " در نظر بگیرید. هنگامی که متن خود را می نویسید از عبارتی تشویق کننده و برای کاربر در H1 استفاده کنید تا حسی به کاربر منتقل کند و قابل فهم باشد.با این کار هم از سوی کاربران و هم از طرف موتور های جستجو تشویق خواهید شد.

چگونه کلمات کلیدی را برای موفقیت در سئو on-page به کار ببریم؟